Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 200 m stylem grzbietowym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 28 lipca 2017 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 28 | ||
Liczba sportowców | 33 | ||
Złoty medal | Emily Seebohm | ||
Srebrny medal | Katinka Hosszú | ||
Brązowy medal | Kathleen Baker |
200 m stylem grzbietowym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i półfinały miały miejsce 28 lipca, a finał 29 lipca.
Tytuł mistrzyni świata obroniła Australijka Emily Seebohm, która uzyskała czas 2:05,68 i ustanowiła tym samym rekord Australii i Oceanii. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy Katinka Hosszú, czasem 2:05,85 poprawiając rekord kraju. Brąz zdobyła Amerykanka Kathleen Baker (2:06,48).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Melissa Franklin | 2:04,06 | Londyn | 3 sierpnia 2012 |
Rekord mistrzostw świata | Melissa Franklin | 2:04,76 | Barcelona | 3 sierpnia 2013 |
Rekord świata juniorek | Darja Ustinowa | 2:07,43 | Chartres | 15 sierpnia 2015 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2017 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Baker, KathleenKathleen Baker | Stany Zjednoczone | 2:06,38 | Indianapolis | 06-28 !28 czerwca |
2. | Seebohm, EmilyEmily Seebohm | Australia | 2:06,66 | Canet-en-Roussillon | 06-17 !17 czerwca |
3. | Masse, KylieKylie Masse | Kanada | 2:07,23 | Victoria | 04-08 !8 kwietnia |
Ustinowa, DarjaDarja Ustinowa | Rosja | 2:07,23 | Moskwa | 04-11 !11 kwietnia | |
5. | Caldwell, HilaryHilary Caldwell | Kanada | 2:07,29 | Victoria | 04-08 !8 kwietnia |
6. | Graf, LisaLisa Graf | Niemcy | 2:07,63 | Berlin | 06-16 !16 czerwca |
7. | Burián, KatalinKatalin Burián | Węgry | 2:08,38 | Budapeszt | 06-04 !4 czerwca |
8. | Smith, ReganRegan Smith | Stany Zjednoczone | 2:08,55 | Indianapolis | 06-28 !28 czerwca |
9. | Whittaker, SianSian Whittaker | Australia | 2:08,79 | Sydney | 03-03 !3 marca |
10. | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 2:08,83 | Chartres | 07-01 !1 lipca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 28 lipca o 10:31[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Baker, KathleenKathleen Baker | Stany Zjednoczone | 2:06,82 | Q |
2. | 4 | 4 | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 2:07,30 | Q |
3. | 2 | 4 | Seebohm, EmilyEmily Seebohm | Australia | 2:07,94 | Q |
4. | 3 | 6 | Smith, ReganRegan Smith | Stany Zjednoczone | 2:08,13 | Q |
5. | 2 | 5 | Masse, KylieKylie Masse | Kanada | 2:08,30 | Q |
6. | 3 | 5 | Caldwell, HilaryHilary Caldwell | Kanada | 2:08,32 | Q |
7. | 4 | 3 | Zewina, DarynaDaryna Zewina | Ukraina | 2:09,16 | Q |
8. | 4 | 2 | McKeown, KayleeKaylee McKeown | Australia | 2:09,42 | Q |
9. | 4 | 7 | Panziera, MargheritaMargherita Panziera | Włochy | 2:09,43 | Q |
10. | 3 | 7 | Zamorano, ÁfricaÁfrica Zamorano | Hiszpania | 2:09,70 | Q |
11. | 4 | 6 | Burián, KatalinKatalin Burián | Węgry | 2:09,86 | Q |
12. | 4 | 5 | Ustinowa, DarjaDarja Ustinowa | Rosja | 2:09,99 | Q |
13. | 2 | 3 | Graf, LisaLisa Graf | Niemcy | 2:10,10 | Q |
14. | 3 | 3 | Liu Yaxin | Chiny | 2:10,59 | Q |
15. | 2 | 7 | Salcutan, TatianaTatiana Salcutan | Mołdawia | 2:11,17 | Q |
16. | 3 | 2 | Lau, ClaudiaClaudia Lau | Hongkong | 2:11,67 | Q |
17. | 4 | 1 | Baumrtová, SimonaSimona Baumrtová | Czechy | 2:11,80 | |
18. | 2 | 6 | Chen Jie | Chiny | 2:11,88 | |
19. | 2 | 1 | Naziębło, KlaudiaKlaudia Naziębło | Polska | 2:12,25 | |
20. | 3 | 1 | Kim Seo-yeong | Korea Południowa | 2:13,26 | |
21. | 2 | 2 | Rudin, RosieRosie Rudin | Wielka Brytania | 2:13,27 | |
22. | 2 | 8 | Mažutaitytė, UgnėUgnė Mažutaitytė | Litwa | 2:14,07 | |
23. | 4 | 0 | van Berkel, MartinaMartina van Berkel | Szwajcaria | 2:14,34 | |
24. | 3 | 8 | Gichard, BobbiBobbi Gichard | Nowa Zelandia | 2:15,97 | |
25. | 3 | 0 | Hájková, KarolinaKarolina Hájková | Słowacja | 2:16,42 | |
26. | 2 | 9 | González, FernandaFernanda González | Meksyk | 2:17,03 | |
27. | 3 | 9 | Randle, SamanthaSamantha Randle | Południowa Afryka | 2:17,14 | |
28. | 4 | 9 | Georgiewa, GabrielaGabriela Georgiewa | Bułgaria | 2:18,69 | |
29. | 2 | 0 | Joensen, SignhildSignhild Joensen | Wyspy Owcze | 2:19,11 | |
30. | 1 | 4 | Marquez, CelinaCelina Marquez | Salwador | 2:22,73 | |
31. | 1 | 5 | Verdino, ClaudiaClaudia Verdino | Monako | 2:29,27 | |
32. | 1 | 3 | Chilton, OsisangOsisang Chilton | Palau | 2:46,60 | |
33. ! | 4 | 8 | Awramowa, JekaterinaJekaterina Awramowa | Turcja | 9:99,99 ! | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 28 lipca o 17:49[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 7 | Ustinowa, DarjaDarja Ustinowa | Rosja | 2:07,08 | Q |
2. | 5 | Smith, ReganRegan Smith | Stany Zjednoczone | 2:07,19 | Q, WJ |
3. | 6 | McKeown, KayleeKaylee McKeown | Australia | 2:07,40 | Q |
4. | 4 | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 2:07,51 | Q |
5. | 3 | Caldwell, HilaryHilary Caldwell | Kanada | 2:07,64 | Q |
6. | 1 | Liu Yaxin | Chiny | 2:09,02 | |
7. | 2 | Zamorano, ÁfricaÁfrica Zamorano | Hiszpania | 2:09,73 | |
8. | 8 | Lau, ClaudiaClaudia Lau | Hongkong | 2:14,82 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | Seebohm, EmilyEmily Seebohm | Australia | 2:05,81 | Q, = |
2. | 3 | Masse, KylieKylie Masse | Kanada | 2:05,97 | Q, |
3. | 4 | Baker, KathleenKathleen Baker | Stany Zjednoczone | 2:06,66 | Q |
4. | 6 | Zewina, DarynaDaryna Zewina | Ukraina | 2:08,30 | |
5. | 7 | Burián, KatalinKatalin Burián | Węgry | 2:08,65 | |
6. | 1 | Graf, LisaLisa Graf | Niemcy | 2:09,00 | |
7. | 2 | Panziera, MargheritaMargherita Panziera | Włochy | 2:10,95 | |
8. | 8 | Salcutan, TatianaTatiana Salcutan | Mołdawia | 2:11,27 |
Finał
Finał odbył się 29 lipca o 17:47[4].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Seebohm, EmilyEmily Seebohm | Australia | 2:05,68 | |
2. ! | 1 | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 2:05,85 | |
3. ! | 3 | Baker, KathleenKathleen Baker | Stany Zjednoczone | 2:06,48 | |
4. | 7 | McKeown, KayleeKaylee McKeown | Australia | 2:06,76 | WJ |
5. | 5 | Masse, KylieKylie Masse | Kanada | 2:07,04 | |
6. | 8 | Caldwell, HilaryHilary Caldwell | Kanada | 2:07,15 | |
7. | 6 | Ustinowa, DarjaDarja Ustinowa | Rosja | 2:07,35 | |
8. | 2 | Smith, ReganRegan Smith | Stany Zjednoczone | 2:07,42 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2017-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. FINA. [dostęp 2017-07-17]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2017-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2017-07-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-26)]. (ang.).