Stuping under Sommer-OL 2020
Stuping under Sommer-OL 2020 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Stup | ||
Arrangør | Fédération internationale de natation | ||
Vertsby | Tokyo | ||
Vertsland | Japan | ||
Arena(er) | Tokyo Aquatics Centre | ||
Dato | 25. juli - 7. august 2021 |
Stuping under Sommer-OL 2020 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Individuelt | ||
3 meter | menn | kvinner |
10 meter | menn | kvinner |
Synkron | ||
3 meter | menn | kvinner |
10 meter | menn | kvinner |
|
Stuping under Sommer-OL 2020 fant sted mellom 25. juli og 7. august 2021 på Tokyo Aquatics Centre i Tokyo. Det ble konkurrert i åtte øvelser, fire for menn og fire for kvinner.[1]
Kalender
H | Heat | SF | Semifinaler | F | Finaler |
Dato | Jul 25 | Jul 26 | Jul 27 | Jul 28 | Jul 29 | Jul 30 | Jul 31 | Aug 1 | Aug 2 | Aug 3 | Aug 4 | Aug 5 | Aug 6 | Aug 7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Øvelse | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A | M | A |
3 meter menn | H | SF | F | |||||||||||||||||||||||||
10 meter menn | H | SF | F | |||||||||||||||||||||||||
3 meter synkron menn | F | |||||||||||||||||||||||||||
10 meter synkron menn | F | |||||||||||||||||||||||||||
3 meter kvinner | H | SF | F | |||||||||||||||||||||||||
10 meter kvinner | H | SF | F | |||||||||||||||||||||||||
3 meter synkron kvinner | F | |||||||||||||||||||||||||||
10 meter synkron kvinner | F |
Medaljevinnere
Menn
Leker | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
3 meter detaljer | Xie Siyi Kina | Wang Zongyuan Kina | Jack Laugher Storbritannia |
10 meter detaljer | Cao Yuan Kina | Yang Jian Kina | Tom Daley Storbritannia |
3 meter synkron detaljer | Xie Siyi Wang Zongyuan Kina | Andrew Capobianco Michael Hixon USA | Patrick Hausding Lars Rüdiger Tyskland |
10 meter synkron detaljer | Tom Daley og Matty Lee (GBR) | Cao Yuan og Chen Aisen (CHN) | Aleksandr Bondar og Viktor Minibaev (ROC) |
Kvinner
Leker | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
3 meter detaljer | Shi Tingmao Kina | Wang Han Kina | Krysta Palmer USA |
10 meter detaljer | Quan Hongchan Kina | Chen Yuxi Kina | Melissa Wu Australia |
3 meter synkron detaljer | Shi Tingmao og Wang Han (CHN) | Jennifer Abel og Mélissa Citrini-Beaulieu (CAN) | Lena Hentschel og Tina Punzel (GER) |
10 meter synkron detaljer | Chen Yuxi Zhang Jiaqi Kina | Delaney Schnell Jessica Parratto USA | Gabriela Agúndez Alejandra Orozco Mexico |
Medaljetabell
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kina | 7 | 5 | 0 | 12 |
2 | Storbritannia | 1 | 0 | 2 | 3 |
3 | USA | 0 | 2 | 1 | 3 |
4 | Canada | 0 | 1 | 0 | 1 |
5 | Tyskland | 0 | 0 | 2 | 2 |
6 | Russiske utøvere | 0 | 0 | 1 | 1 |
Australia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mexico | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt (8 land) | 8 | 8 | 8 | 24 |
Referanser
Eksterne lenker
- Offisiell hjemmeside