Friidrett under Sommeruniversiaden 2019
Friidrett under Sommeruniversiaden 2019 i Napoli i Italia ble arrangert fra 8. til 13. juli 2019, på Stadio San Paolo.
Resultater
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer | Paulo André Camilo (BRA) | 10,09 | Chederick van Wyk (RSA) | 10,23 | Rodrigo Pereira do Nascimento (BRA) | 10,32 |
200 meter detaljer | Paulo André Camilo (BRA) | 20,28 | Chederick van Wyk (RSA) | 20,44 | Marcus Lawler (IRL) | 20,55 |
400 meter detaljer | Valente Mendoza (MEX) | 45,63 PB | Mikhail Litvin (KAZ) | 45,77 SB | Gardeo Isaacs (RSA) | 45,89 |
800 meter detaljer | Mohamed Belbachir (ALG) | 1:47,02 | Moad Zahafi (MAR) | 1:47,64 | Lukáš Hodboď (CZE) | 1:47,97 PB |
1500 meter detaljer | Michał Rozmys (POL) | 3:53,67 | Jan Fris (CZE) | 3:53,95 | Joonas Rinne (FIN) | 3:54,02 |
5000 meter detaljer | Jonas Raess (SUI) | 14:03,10 | Yann Schrub (FRA) | 14:03,24 | Robin Hendrix (BEL) | 14:04,06 |
10.000 meter detaljer | Mokofane Kekana (RSA) | 29:29,43 | Hiroki Abe (JPN) | 29:30,01 | Adriaan Wildschutt (RSA) | 29:36,39 |
110 meter hekk detaljer | Gabriel Constantino (BRA) | 13,22 | Wilhem Belocian (FRA) | 13,30 PB | Shunsuke Izumiya (JPN) | 13,49 PB |
400 meter hekk detaljer | Alison dos Santos (BRA) | 48,57 PB | Sokwakhana Zazini (RSA) | 48,73 PB | Patryk Dobek (POL) | 48,99 |
3000 meter hinder detaljer | Mounaime Sassioui (MAR) | 8:30,24 | Rantso Mokopane (RSA) | 8:30,37 PB | Ashley Smith (RSA) | 8:33,60 |
4 × 100 meter stafett detaljer | Daisuke Miyamoto Yoshihiro Someya Jun Yamashita Bruno Dede (JPN) | 38,92 | Jiang Jiehua Jiang Hengnan Wang Yu Xuan Dajun (CHN) | 39,01 | Lee Gyu-hyeong Ko Seung-hwan Mo Il-hwan Park Sie-young (KOR) | 39,31 |
4 × 400 meter menn detaljer | Fernando Arodi Vega José Ricardo Jiménez Édgar Ramírez Valente Mendoza (MEX) | 3:02,89 NR | Gardeo Isaacs Zakhithi Nene Kefilwe Mogawane Sokwakhana Zazini Jon Seeliger (RSA) | 3:03,23 | Wiktor Suwara Dariusz Kowaluk Kajetan Duszyński Patryk Dobek Patryk Adamczyk (POL) | 3:03,35 |
Halvmaraton detaljer | Akira Aizawa (JPN) | 1:05:15 | Taisei Nakamura (JPN) | 1:05:27 | Tatsuhiko Ito (JPN) | 1:05: |
Halvmaraton lag detaljer | Akira Aizawa Taisei Nakamura Tatsuhiko Ito (JPN) | 3:16:30 | Saffet Elkatmış Ferhat Bozkurt Ersin Tekal (TUR) | 3:24:47 | (DEN) | |
20 kilometer kappgang detaljer | Koki Ikeda (JPN) | 1:22:49 | Masatora Kawano (JPN) | 1:23:20 | Yūta Koga (JPN) | 1:23:35 |
20 kilometer kappgang lag detaljer | Koki Ikeda Masatora Kawano Yūta Koga (JPN) | 4:09:44 | Joo Hyun-meong Kim Min-gyu Kim Nak-hyun (KOR) | 4:46:21 | Ikke tildelt | |
Høydehopp detaljer | Tihomir Ivanov (BUL) | 2,30 m PB | Alperen Acet (TUR) | 2,24 m | Adrijus Glebauskas (LTU) | 2,24 m PB |
Stavsprang detaljer | Ernest Obiena (PHI) | 5,76 m NR | Torben Blech (GER) | 5,76 m PB | Ben Broeders (BEL) | 5,51 m |
Lengdehopp detaljer | Yuki Hashioka (JPN) | 8,01 m | Yann Randrianasolo (FRA) | 7,95 m | Darcy Roper (AUS) | 7,90 m |
Tresteg detaljer | Nazim Babayev (AZE) | 16,89 m | Mateus Sá (BRA) | 16,57 m SB | Alexsandro Melo (BRA) | 16,57 m |
Kulestøt detaljer | Konrad Bukowiecki (POL) | 21,54 m UR | Andrew Liskowitz (USA) | 20,49 m PB | Uziel Muñoz (MEX) | 20,45 m |
Diskos detaljer | Matthew Denny (AUS) | 65,27 m | Alin Alexandru Firfirică (ROU) | 63,74 m | Henning Prüfer (GER) | 63,52 m PB |
Sleggekast detaljer | Özkan Baltacı (TUR) | 75,98 m SB | Serhii Reheda (UKR) | 74,27 m | Taylor Campbell (GBR) | 73,86 m PB |
Spydkast detaljer | Andrian Mardare (MDA) | 82,40 m | Edis Matusevičius (LTU) | 80,07 m | Ma Qun (CHN) | 79,62 m |
Tikamp detaljer | Aaron Booth (NZL) | 7827 p PB | Alexander Diamond (AUS) | 7593 p PB | Suttisak Singkhon (THA) | 7511 p |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer | Dutee Chand (IND) | 11,32 | Ajla del Ponte (SUI) | 11,33 | Lisa Marie Kwayie (GER) | 11,39 |
200 meter detaljer | Krystsina Tsimanowskaja (BLR) | 23,00 PB | Jessica-Bianca Wessolly (GER) | 23,05 | Lisa-Marie Kwayie (GER) | 23,11 PB |
400 meter detaljer | Paola Moran (MEX) | 51,52 SB | Leni Shida (UGA) | 51,64 SB | Amandine Brossier (FRA) | 51,77 PB |
800 meter detaljer | Catriona Bisset (AUS) | 2:01,20 | Christina Hering (GER) | 2:01,87 | Docus Ajok (UGA) | 2:02,31 SB |
1500 meter detaljer | Caterina Granz (GER) | 4:09,14 PB | Georgia Griffith (AUS) | 4:09,89 | Courtney Hufsmith (CAN) | 4:11,81 PB |
5000 meter detaljer | Jessica Judd (GBR) | 15:45,82 | Nicole Hutchinson (CAN) | 15:48,06 | Julia van Velthoven (NED) | 15:51,75 PB |
10.000 meter detaljer | Zhang Deshun (CHN) | 34:03,31 | Rino Goshima (JPN) | 34:04,65 | Natsuki Sekiya (JPN) | 34:05,84 |
100 meter hekk detaljer | Luminosa Bogliolo (ITA) | 12,79 PB | Reetta Hurske (FIN) | 13,02 | Coralie Comte (FRA) | 13,09 PB |
400 meter hekk detaljer | Ayomide Folorunso (ITA) | 54,56 SB | Zeney van der Walt (RSA) | 55,73 SB | Amalie Iuel (NOR) | 56,13 |
3000 meter hinder detaljer | Alicja Konieczek (POL) | 9:41,46 PB | Belén Casetta (ARG) | 9:43,05 PB | Meswat Asmare Dagnaw (ETH) | 9:45,48 PB |
4 x 100 meter stafett detaljer | Salomé Kora Sarah Atcho Ajla Del Ponte Samantha Dagry Riccarda Dietsche (SUI) | 43,72 | Abbie Taddeo Nana Owusu-Afriyie Riley Day Celeste Mucci (AUS) | 43,97 | Olivia Eaton Zoe Hobbs Georgia Hulls Natasha Eady Brooke Somerfield (NZL) | 44,24 NR |
4 x 400 meter stafett detaljer | Mariia Mykolenko Anastasiia Holienieva Kateryna Klymiuk Tetiana Melnyk (UKR) | 3:30,82 | Frida Corona Dania Aguillón Rosa Cook Paola Morán (MEX) | 3:32,63 | Genevieve Cowie Morgan Mitchell Jessie Stafford Gabriella O'Grady (AUS) | 3:34,01 |
Halvmaraton detaljer | Yuka Suzuki (JPN) | 1:14:10 | Rika Kaseda (JPN) | 1:14:32 | Yuki Tagawa (JPN) | 1:14:36 |
Halvmaraton lag detaljer | Yuka Suzuki Rika Kaseda Yuki Tagawa (JPN) | 3:43:18 | Li Zhixuan Zhang Deshun Jin Mingming (CHN) | 3:52:40 | Tyler Beling Lesego Msphe Rachel Leistra (RSA) | 4:19:15 |
20 kilometer kappgang detaljer | Katie Hayward (AUS) | 1:33:30 | Jemima Montag (AUS) | 1:33:57 | Anežka Drahotová (CZE) | 1:35:44 |
20 kilometer kappgang lag detaljer | Katie Hayward Jemima Montag Philippa Huse (AUS) | 4:51:36 | Olena Sobchuk Mariya Filiuk Valentyna Myronchuk (UKR) | 4:58:02 | Wang Na Liu Yu Su Wenxiu (CHN) | 4:59:53 |
Høydehopp detaljer | Julija Tsjumatsjenko (UKR) | 1,94 m PB | Iryna Herasjtsjenko (UKR) | 1,91 m | Imke Onnen (GER) | 1,91 m |
Stavsprang detaljer | Roberta Bruni (ITA) | 4,46 m PB | Rachel Baxter (USA) | 4,41 m | Bridget Guy (USA) | 4,31 m |
Lengdehopp detaljer | Maryna Bekh-Romanchuk (UKR) | 6,84 m | Evelise Veiga (POR) | 6,61 m | Florentina Iusco (ROU) | 6,55 m |
Tresteg detaljer | Olha Korsun (UKR) | 13,90 m PB | Evelise Veiga (POR) | 13,81 m | Neja Filipič (SLO) | 13,73 m |
Kulestøt detaljer | Sarah Mitton (CAN) | 18,31 m | Portious Warren (TTO) | 17,82 m | Klaudia Kardasz (POL) | 17,65 m |
Diskos detaljer | Daisy Osakue (ITA) | 61,69 m | Claudine Vita (GER) | 61,52 m | Ieva Zarankaitė (LTU) | 56,75 m |
Sleggekast detaljer | Iryna Klymets (UKR) | 71,25 m | Malwina Kopron (POL) | 70,89 m | Katarzyna Furmanek (POL) | 69,68 m PB |
Spydkast detaljer | Liveta Jasiūnaitė (LTU) | 60,36 m | Haruka Kitaguchi (JPN) | 60,15 m | Eda Tuğsuz (TUR) | 59,75 m |
Sjukamp detaljer | Miia Sillman (FIN) | 6209 p PB | Marthe Koala (BUR) | 6121 p | Caroline Agnou (SUI) | 5844 p |
Eksterne lenker
- Universiade 2019 - Competition schedule Arkivert 21. september 2020 hos Wayback Machine.