Wereldkampioenschappen roeien 1982
Wereldkampioenschappen roeien 1982 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rotsee | |||||||
Gehouden in | Luzern, Zwitserland | ||||||
Editie | 12 | ||||||
Jaar | 1982 | ||||||
Data | 28 t/m 29 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 18 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 12e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1982 gehouden in Luzern, Zwitserland. Het was de tweede keer dat het toernooi op de Rotsee werd gehouden.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Rüdiger Reiche | Wassili Jakuscha | John Robinson Biglow | |||
Lichte skiff LM1x | Raimund Haberl | Scott Roop | Luca Migliaccio | |||
Dubbel twee M2x | Noorwegen Rolf Bent Thorsen Alf Hansen | DDR Klaus Kröppelien Joachim Dreifke | Tsjecho-Slowakije Zdenek Pecka Vaclav Vochoska | |||
Twee zonder M2- | Noorwegen Magnus Grepperud Sverre Löken | DDR Carl Ertel Ulf Sauerbrey | Nederland Sjoerd Hoekstra Joost Adema | |||
Twee met M2+ | Italië Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | DDR Jürgen Seyfarth Karsten Schmeling Hendrik Reiher | Tsjecho-Slowakije Milan Doleček Sr Milan Skopek Oldřich Hejdušek | |||
Lichte dubbel twee LM2x | Italië Francesco Esposito Ruggero Verroca | Verenigde Staten Paul Fuchs William Belden | Zwitserland Kurt Steiner Pius Z'rotz | |||
Dubbel vier M4x | DDR Karl-Heinz Bußert Uwe Mund Uwe Heppner Martin Winter | West-Duitsland Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch | Sovjet-Unie Viktor Rudakovich Vladimir Koldishkin Aleksandr Sdramvomislov Valeriy Kleshnyov | |||
Vier zonder M4- | Zwitserland Bruno Saile Jürg Weitnauer Hans-Konrad Trümpler Stefan Netzle | Sovjet-Unie Vitaliy Eliseyev Aleksandr Kulagin Valeriy Dolinin Aleksey Kamkin | Roemenië Petru Iosub Valer Toma Daniel Voiculescu Constantin Airoaie | |||
Vier met M4+ | DDR Thomas Greiner Hans Sennewald Ulrich Kons Ullrich Dießner Andreas Gregor | Tsjecho-Slowakije Vojtech Caska Josef Neštický Jan Kabrhel Karel Neffe Jiří Pták | Verenigde Staten Andy Sudduth Charles Altekruse John Everett Fred Borchelt Robert Jaugstetter | |||
Lichte vier zonder LM4- | Italië Marco Romano Daniele Boschin Paolo Martinelli Pasquale Aiese | Spanje Guillermo Mueller Gascon José María de Marco Pérez Enrique Briones Luis Marina Moreno Perpina | Denemarken Mikael Espersen Flemming Jensen Lars Porneki Kim Hagsted | |||
Acht M8+ | Nieuw-Zeeland Les O'Connell Mike Stanley Andrew Stevenson George Keys Roger White-Parsons Chris White Tony Brook Dave Rodger Andy Hay | DDR Jens Doberschütz Hans-Peter Koppe Gert Uebeler Jörg Friedrich Ralf Brudel Harald Jährling Bernd Niesecke Bernd Höing Klaus-Dieter Ludwig | Sovjet-Unie Žoržs Tikmers Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Viktor Omelyanovich Viktor Diduk Vladimir Krilov Zigmantas Gudauskas Nikolai Solomakhin Juris Bērziņš | |||
Lichte acht LM8+ | Italië Vittorio Valentinis Mauro Torta Franco Pantano Valentino Tontodonati Renzo Borsini Lanfranco Borsini Claudio Castiglioni Leonardo Salani Giuseppe Di Capua | Denemarken Michael Djervig Jørn Jørgensen Ivar Mølgaard Arne Højlund Søren Hansson Søren Christensen Jan Christensen Bent Fransson Jan Rasmussen | Spanje Fernando Climent Angel Sáez Bernardos Francisco Goicoechea García Antonio Elizalde Alberto Molina Castillo Ángel Viana Bravo Javier Puertas Cabezudo Dionisio Redondo González Jose Delgado |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Irina Fetissowa | Valeria Racila | Stephanie Foster | |||
Dubbel twee W2x | Sovjet-Unie Jelena Bratischko Antonina Machina | DDR Kerstin Kirst Martina Schröter | Canada Janice Mason Lisa Roy | |||
Twee zonder W2- | DDR Silvia Fröhlich Marita Sandig | Polen Malgorzata Dluzewska Czeslawa Koscianska | Canada Elizabeth Craig Patricia Smith | |||
Dubbel vier met W4x+ | Sovjet-Unie Larisa Popova Yelena Khloptseva Olga Kaspina Tatiana Bachkatova Maria Zemskova-Korotkova | DDR Jutta Hampe Heidi Westphal Cornelia Linse Jutta Ploch Elke Rost | Roemenië Maria Micșa Maricica Țăran Elisabeta Lipă Sofia Corban Ecaterina Oancia | |||
Vier met W4+ | Sovjet-Unie Svetlana Semenova Valentina Semenova Galina Stepanova Larisa Zavarzina Nina Cheremisina | Verenigde Staten Kathy Keeler Carol Bower Harriet Metcalf Barbara Kirch Valerie McClain-Ward | Roemenië Rodica Arba Mihaela Armășescu Aurora Darko Elena Horvat Cristina Dinu | |||
Acht W8+ | Sovjet-Unie Elena Makushkina Ludmila Konopleva Nina Umanets Elena Tereshina Nataliya Yatsenko Marina Studneva Raissa Doligaida Sarmīte Stone Nina Frolova | Verenigde Staten Liz Miles Shyril O'Steen Kristine Norelius Jan Harville Jennie Marshall Joline Esparza Jane McDougall Kristen Thorsness Nanette Bernadou | DDR Claudia Noack Ute Steindorf Sabine Portius Carola Hornig Steffi Götzelt Sigrid Anders Iris Rudolph Karin Metze Kirsten Wenzel |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjet-Unie | 5 | 2 | 2 | 9 |
2 | DDR | 4 | 6 | 1 | 11 |
3 | Italië | 4 | 0 | 1 | 5 |
4 | Noorwegen | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Nieuw-Zeeland | 1 | 0 | 1 | 2 |
Zwitserland | 1 | 0 | 1 | 2 | |
7 | Oostenrijk | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Verenigde Staten | 0 | 4 | 2 | 6 |
9 | Roemenië | 0 | 1 | 3 | 4 |
10 | Tsjecho-Slowakije | 0 | 1 | 2 | 3 |
11 | Denemarken | 0 | 1 | 1 | 2 |
Spanje | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13 | West-Duitsland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Canada | 0 | 0 | 2 | 2 |
16 | Nederland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 18 | 18 | 18 | 54 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing