Krasobruslení na Zimních olympijských hrách 1998
Krasobruslení na Zimních olympijských hrách 1998 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní bruslařská unie Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||
Dějiště | Nagano | |||||||||
Datum | 8.–20. února 1998 | |||||||||
Soutěže | 4 (1 muži, 1 ženy, 2 smíšené) | |||||||||
Startující | 145 (72 žen, 73 mužů) | |||||||||
Soutěže | ||||||||||
| ||||||||||
|
Krasobruslení na Zimních olympijských hrách 1998 v Naganu se skládalo ze čtyř soutěží, které se konaly v hale White Ring. Formát soutěže i bodovací systém byl stejný jako na předchozích hrách. Většina vrcholových soutěžících byly profesionálové, kteří se mohli opět účastnit.
Medailové pořadí zemí
Pořadatelská země (Japonsko)
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko (RUS) | 3 | 2 | 0 | 5 |
2. | Spojené státy americké (USA) | 1 | 1 | 0 | 2 |
3. | Kanada (CAN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
4. | Francie (FRA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
5. | Čína (CHN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Německo (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 4 | 4 | 4 | 12 |
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
muži | Ilja Kulik Rusko (RUS) | 1,5 | Elvis Stojko Kanada (CAN) | 4,0 | Philippe Candeloro Francie (FRA) | 4,5 |
Ženy
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
ženy | Tara Lipinská Spojené státy americké (USA) | 2,0 | Michelle Kwanová Spojené státy americké (USA) | 2,5 | Čchen Lu Čína (CHN) | 5,0 |
Smíšené soutěže
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
sportovní dvojice | Rusko (RUS) Oksana Kazakovová Artur Dmitrijev | 1,5 | Rusko (RUS) Jelena Běrežná Anton Sicharulidze | 3,5 | Německo (GER) Mandy Wötzelová Ingo Steuer | 4,0 |
taneční páry | Rusko (RUS) Oksana Griščuková Jevgenij Platov | 2,0 | Rusko (RUS) Anjelika Krylovová Oleg Ovsjanikov | 4,0 | Francie (FRA) Marina Anissinová Gwendal Peizerat | 7,0 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu krasobruslení na Zimních olympijských hrách 1998 na Wikimedia Commons
Sporty na Zimních olympijských hrách 1998 v Naganu | |
---|---|
Akrobatické lyžování • Alpské lyžování • Běh na lyžích • Biatlon • Boby • Curling • Krasobruslení • Lední hokej • Rychlobruslení • Saně • Severská kombinace • Short track • Skoky na lyžích • Snowboarding |
Krasobruslení na olympijských hrách | |
---|---|
Londýn 1908 (na LOH) • 1912 • Antverpy 1920 (na LOH) • Chamonix 1924 • Svatý Mořic 1928 • Lake Placid 1932 • Garmisch-Partenkirchen 1936 • Svatý Mořic 1948 • Oslo 1952 • Cortina d'Ampezzo 1956 • Squaw Valley 1960 • Innsbruck 1964 • Grenoble 1968 • Sapporo 1972 • Innsbruck 1976 • Lake Placid 1980 • Sarajevo 1984 • Calgary 1988 • Albertville 1992 • Lillehammer 1994 • Nagano 1998 • Salt Lake City 2002 • Turín 2006 • Vancouver 2010 • Soči 2014 • Pchjongčchang 2018 • Peking 2022 | |
Seznam olympijských medailistů v krasobruslení |
Portály: Sport